Michalici

Klerycki zespół "Michael"

Pośród wielu codziennych zajęć : modlitwy, nauki i pracy,  w naszym Seminarium  istnieje możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych. Bowiem już od niemal 40 lat w naszej wspólnocie działa klerycki zespół „Michael”.

Gra w zespole jest dla nas świetną okazją, by tworzyć coś razem, rozwijać się muzyczne, ale przede wszystkim nasza gra ma służyć dawaniu świadectwa o Bogu, o naszej wierze i  o powołaniu. Trafnie opisuje to  Św. Augustyn mówiąc : „Chcecie wyśpiewywać chwałę Boga? Sami bądźcie tym, co śpiewacie. A jesteście Jego pieśnią pochwalną, gdy wasze życie jest dobre”. Do takiego właśnie dawania świadectwa w naszej grze dążymy.

Formą naszego działania są w głównej mierze :  koncerty przy parafiach,  na spotkaniach młodzieżowych, czy festynach. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny: od spokojnych modlitewnych utworów, po bardziej dynamiczne utwory taneczne. Praca jaką wykonujemy na próbach została kilkakrotnie zwieńczona nagraniem płyty. Są to między innymi: „Gościnna Ziemia” , „Aniele mój” (wydana przy współpracy z p. Janem Budziaszkiem – perkusistą zespołu „Skaldowie” ), „Baw się z nami” czy „Spróbuj pokochać”.

Jeśli chcesz zaprosić zespół Michael do swojej parafii napisz pod adres: michalita.kleryk@gmail.com lub skontaktuj się z ks. Grzegorzem Kosakowskim (tel. 694 833 514)