Michalici

Wieczerza wigilijna

24-12-2019

facebook twitter
Nietypowo bo w środę 18 grudnia w naszym seminarium spotkaliśmy się wspólnie przy stole wigilijnym by tradycyjnie połamać się opłatkiem i śpiewać kolędy.

Wigilia w seminarium ma zawsze specyficzny charakter. W tym roku usiedliśmy do wieczerzy już w środę 18 grudnia. To jeden z ostatnich momentów, kiedy jesteśmy razem przed świętami. W piątek bowiem prawie wszyscy klerycy pojechali na praktyki do naszych parafii, by tam pomagać w organizacji świąt. Stąd też wynika specyfika tego spotkania – jako wspólnota chcemy być razem w tym bardzo rodzinnym i pełnym miłości czasie. Chcemy złożyć sobie życzenia, podziękować i przeprosić się nawzajem, by w okres świąt Narodzenia Pańskiego wejść pełni radości i pokoju.

Naszą seminaryjną wigilię rozpoczęliśmy od tradycyjnego odczytania Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i zaśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Ks. Rektor odczytał listy z życzeniami od Ojca Generał i Matki Generalnej, po czym zasiedliśmy do stołu. Bardzo ważnym punktem tego spotkania było losowanie obrazków z naszymi imionami. Taki obrazek to zobowiązanie do modlitwy na cały rok za daną osobę. To także moment do wdzięczności za dotychczasową pamięć dla poprzedniego współbrata.

Całość zakończyliśmy wspólnym śpiewem kolęd i składaniem życzeń.