Michalici

Rekolekcje Wielkopostne

02-03-2020

facebook twitter
Od 26.02 do 28.02 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne. W tych ćwiczeniach prowadził nas ks. Grzegorz Sprysak CSMA.

Wielki Post kojarzy nam się przede wszystkim z trzema uczynkami: postem, modlitwą i jałmużną. To także czas rekolekcji – powrotu do Boga, zatrzymania się i zastanowienia się nad swoją dotychczasową drogą. Jest to niezbędne do dobrego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego także i w naszej wspólnocie rozpoczęliśmy ten okres rekolekcjami.

Trwały one od środy popielcowej do piątku po popielcu. Prowadził nas i konferencje głosił ks. Grzegorz Sprysak CSMA – nasz współbrat i dyrektor Katolickich Szkół w Markach koło Warszawy. Podkreślał on przede wszystkim znaczenie postu w życiu zakonnym, co popierał ciekawymi przykładami z własnego doświadczenia.

Były to o tyle nietypowe rekolekcje, iż wraz z ks. Grzegorzem przyjechał kl. Alan nasz współbrat pochodzący z Paragwaju, który obecnie przybywa w Markach, gdzie uczy się naszego języka. Pomimo milczenia i oczywistej bariery językowej – Alan dopiero miesiąc uczy się polskiego – udało nam się jakoś porozumieć. Dla niego była to okazja by zwiedzić Kraków a dla nas możliwość porozmawiania o tym co słychać w Paragwaju gdy już zakończyliśmy rekolekcje. Jest tam bowiem 10 naszych współbraci przygotowujących się do kapłaństwa.