Michalici

Nowy dziekan

03-10-2021

facebook twitter
W piątek 1 października wybraliśmy nowego dziekana. Będzie on odpowiedzialny za organizację naszej pracy w ciągu najbliższego roku.

Wspólnota domu seminaryjnego, tak jak każda inna większa jednostka społeczna również posiada swoje zwierzchnictwo, czyli ludzi, którzy stoją na jej czele i pomagają reszcie domowników poprzez wskazywanie kierunku Bożej woli. W sposób urzędowy czyni to ksiądz rektor oraz prefekt kleryków wraz z ojcem duchownym. Pomagać ma im w tym dziekan czyli jeden z kleryków który wyznacza pozostałym pomniejsze prace i obowiązki, oraz nadzoruje ich wykonanie.

W tym roku formacyjnym ta elekcja odbyła się w piątek, 1 października. Dziekanem kleryków został wybrany kl. Rafał Rębisz. Ze względu na niewielką liczbę kleryków wspólnie z księdzem rektorem zadecydowaliśmy że nie ma potrzeby wiebierania wicedziekana. Nowe osoby w radzie domowej to: kl. Mateusz Świtek. Nowemu "pierwszemu z pośród równych" gratulujemy zarówno odwagi przyjęcia urzędu jak i zaufania reszty wspólnoty. Życzymy dużo łaski Bożej w pełnieniu odpowiedzialnych funkcji, bo praktyka życia pokazuje, że to właśnie od nich w dużej mierze zależy atmosfera całego domu. Te życzenia również chcemy poprzeć modlitwą w ich intencji.