Michalici

Nowe twarze

21-10-2019

facebook twitter
27 września co roku do seminarium przychodzą nasi współbracia którzy kończą nowicjat i rozpoczynają 1 rok studiów filozofii. Kl. Błażej Kuc i kl. Martin Piechuła trochę sami o sobie.

Nazywam się Błażej Kuc. Urodziłem się 15 kwietnia 1980r w Koszalinie. Ukończyłem socjologię stosowaną w 2004 roku na wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Kontynuowałem naukę na wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego – socjologia specjalność: praca socjalna. Od 2007 roku pracowałem w pomocy społecznej działu opieki zastępczej tj. Domu Dziecka w Świdwinie, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Koszalinie, oraz w Wiosce Dziecięcej SOS w Karlinie. 11 lat pracy poświęciłem pracy z dziećmi i młodzieżą przebywającą, lub usamodzielnianą w rodzinach zastępczych, oraz w domach dziecka.

Interesuje się fotografią, teatrem,podróżami – najchętniej odwiedzanymi przezemnie krajami europejskimi są Hiszpania i Islandia. Lubię też jazdę na rowerze.

 

 


 

 

Mam na imię Martin Piechuła, ale można także mówić na mnie Marcin. Urodziłem się 20 stycznia 1992 roku w North York Toronto w Kanadzie. Moi rodzice przyjechali tu w latach 80-tych po wprowadzeniu stanu wojennego. Do Polski wróciliśmy przed czterema laty i zamieszkaliśmy koło Krakowa. Do momentu wstąpienia do zakonu zajmowałem się tłumaczeniem tekstów z języka angielskiego. Michalitów poznałem tu w Polsce i po rozeznaniu powołania wstąpiłem do postulatu 7 kwietnia 2018. Nowicjat rozpocząłem 8 września 2018 i ukończyłem rok poźniej 8 września 2019 roku składając pierwsze śluby zakonne. Z językiem polskim radzę sobie całkiem nieźle. W domu rodzinnym mówiliśmy po polsku ale moim podstawowym językiem jest jednak angielski.

Interesuje się piłką nożną i lubię chodzić na siłownię z którą przygodę zacząłem jeszcze będąc w Kanadzie.