Michalici

Immatrykulacja I roku

15-10-2019

facebook twitter
W sobotę dwóch naszych współbraci z pierwszego roku – kl. Błażej Kuc i kl. Martin Piechuła – złożyło przysięgę studenta na naszej uczelni.

Pomimo tego, że pojawiło się już pierwsze zmęczenie wykładami, niektórzy może napisali już jakąś pracę zaliczeniową, albo „wejściówkę” to oficjalne rozpoczęcie roku na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy miało miejsce dopiero teraz 12.10. Jest to jednak bardzo wymowny symbol. Zdobywanie wiedzy rozpoczęliśmy wraz z początkiem października jednak nie można zapomnieć o Tym, dla którego tą wiedzę zdobywamy.

Dlatego też wszyscy wykładowcy i studenci, wraz ze swoimi formatorami spotkali się przy Chrystusowym ołtarzu. Eucharystii przewodniczył o. Mateusz Pindelski SP prowincjał zakonu Pijarów, który wygłosił także homilię. Po uroczystej Mszy Świętej udaliśmy się na drugą część, która miała miejsce w auli naszego Instytutu. Tu wraz ze wszystkimi studentami I roku dwaj nasi współbracia kl. Błażej Kuc i kl. Martin Piechuła złożyli ślubowanie studenckie. Wysłuchaliśmy następnie inauguracyjnego wykładu ks. Michała Lipińskiego o świętym Wincentym à Paulo i jego działalności misyjnej w związku z przeżywanym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

Tym akcentem oficjalnie i w pełni rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2019/2020.

Vivat Academia, vivat Professores!